לימודי רייקי 1+2
העניקו מתנה לעצמכם
בואו ללמוד את עוצמת הרייקי ב - 8 מפגשים משני חיים.
[לידיעה המלאה]
שינוי תזונתי, שינוי אורח חיים
שינוי תזונתי כשינוי אמיתי לחיים ולא רק כעוד דיאטה
[לידיעה המלאה]
קבוצת תמיכה - הרזייה ושינוי באורח החיים
חדש.. קבוצת תמיכה לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם ומתקשים לעשות זאת בעצמם.
[לידיעה המלאה]
סדנאות בישול בבית
סדנת בישול מעשית חד פעמית של אוכל בריא בביתכם חוייה לכל המשפחה
[לידיעה המלאה]
חשיבותה של ארוחת הבוקר
מדוע ארוחת הבוקר חשובה כ"כ לגופנו?
כיצד היא עוזרת לשמור על משקל גוף תקין ואף ...
[לידיעה המלאה]
פעילות בריאות לקטנטנים
לימוד ילדכם מגיל צעיר על אוכל בריא דרך משחק באוכל
[לידיעה המלאה]
סדנאות בישול
סדנאות בישול בריא לקבוצות ולילדים
[לידיעה המלאה]
פיברומיאלגיה
פיברומיאלגיה - אפשר גם אחרת
[לידיעה המלאה]
קנדידה אלביקנס
פטירת הפטרת
מהי הקנדידה וכיצד מטפלים בה
[לידיעה המלאה]
 
כיצד אנחנו משפיעים ומושפעים מהמזון

מדוע מזון נתפס אצלנו כמשהו מגביל? מדוע אנו מפחדים ממנו ומונעים אותו מעצמנו?

בחברה המודרנית רווחת המחשבה שמזון מזיק לנו, משמין אותנו ופוגע, ומכאן המסקנה שהעדר מזון מניעתו וצמצומו הם הפתרון.

אכילה בלתי מבוקרת היא זו שפוגעת בנו גופנית, נפשית ומנטאלית. גופנו עולה במשקל, נפשנו נבהלת ומתחבאת ומוחנו מתמכר, וכך נוצר מעגל של הרס עצמי, פחד והרגשה של חוסר שליטה.

קבלה והבנה שלא האוכל הוא זה שמזיק לנו אלא הבחירות שלנו ודרך השימוש בו מביאה הרבה פעמים לשחרור, קבלה והחלטה על שינוי.                                                                                 כפי שבחרנו להשתמש במזון כמפלט לרעתנו, כך אנו יכולים להשתמש במזון כחבר לטובתנו וללמוד אותו.
למידת התחושות שעולות בנו בזמן האוכל,  והתחושות שעולות בגופנו מסוג האוכל מסייעת לנו בבחירות נכונות עבורנו ובחיבור עמוק לעצמנו.

כמו לכל דבר בחיים גם למזון יש תדר אנרגטי שמושפע מאיתנו ומשפיע עלינו עוד לפני שהכנסנו אותו לגופנו. כאשר אנחנו מסתכלים על מזון מסוים למשל שוקולד וחושבים: "הוא משמין" , "יש בו הרבה קלוריות" או כל מחשבה נוקשה אחרת אנחנו בעצם אומרים לאותו מזון ולגופנו שזה מזיק לנו ובכך גורמים לגוף לעבד את המזון בקושי רב ואפילו לעלות במשקל. לעומת זאת אם ניקח את אותו השוקולד ונאמר לעצמנו שהוא טעים ומפנק ונעים לנו כך גם יגיב גופנו בעת פירוקו.

הימנעות ממזון מסוים ממניעים של פחד, לחץ ודאגה גורמת לעיכול לקוי של המזון ולחולי במערכות הגוף.

ההבנה שאנחנו אוכלים כדי לחיות ולא חיים כדי לאכול מגיעה כאשר אנחנו מבינים את המשמעות שנתנו לאוכל בחיים שלנו ואת המקום שהוא ממלא בתוכנו.

כפי שעשינו בחירות שגויות וגרמנו לעצמנו חולי באמצעות המזון כך גם ההפך יכול להתקיים. המזון הופך לתרופה הכי טובה עבורנו. זאת מכיוון שכאשר מערכת העיכול נמצאת במצב של חולי כל הגוף יוצא מאיזון ואנחנו מאבדים את עצמנו לדעת. וכאשר אנחנו אוכלים מזון עשיר ומגוון המכיל את כל אבות המזון שהם אבני הבניין של גופנו, מערכת העיכול משתקמת ויחד איתה כל הגוף.

כנטורופתית מצאתי לא פעם ששינוי תזונתי, הבנת המזון והשפעתו על גופנו מביאה לשינויים כל כך גדולים שאנשים לא חשבו עליהם בכלל. מצבים כמו כאבים מפושטים בגוף, לחצים בחזה, כאבי ראש ועוד רבים. נעלמו לאחר שנים של סבל באמצעות השינוי התזונתי הפרטני וההבנה.

שינוי תזונתי פרטני הוא התאמת אורח חיים והמזון לאדם באופן אינדיווידואלי בהתאם למצבו הבריאותי, הנפשי והמנטאלי ובהתאם לשורש הבעיה איתה הוא הגיע.

חשוב לי שתבינו את גודל ההשפעה של המזון עלינו, הוא היה כאן עוד לפנינו והוא כלי טיפולי מדהים ומתנה נפלאה שהטבע העניק לנו כדי שנוכל לחיות בסינרגיה איתו. חיבור לעצמנו דרך הבנת מה שאנחנו מכניסים לעצמנו מסייע גם לריפוי, גם להתפתחות אישית שלנו וגם לטבע.

אני מזמינה אתכם לבוא לחוות את עוצמת הריפוי מבפנים דרך שינוי תזונתי וחיבור פנימי.

בברכת ריפוי

דפנה

 

 
 


עמוד הבית, תזונה, רפלקסולוגיה, ארומתרפיה, צמחי מרפא, פרחי באך, תוספי תזונה, רייקי והילינג, מתכונים, צור קשר, פורום, לימודי רייקילימודי נטורופתיה

ברוכים הבאים לאתר d-naturalife
כל הזכויות שמורות ©