לימודי רייקי 1+2
העניקו מתנה לעצמכם
בואו ללמוד את עוצמת הרייקי ב - 8 מפגשים משני חיים.
[לידיעה המלאה]
שינוי תזונתי, שינוי אורח חיים
שינוי תזונתי כשינוי אמיתי לחיים ולא רק כעוד דיאטה
[לידיעה המלאה]
קבוצת תמיכה - הרזייה ושינוי באורח החיים
חדש.. קבוצת תמיכה לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם ומתקשים לעשות זאת בעצמם.
[לידיעה המלאה]
סדנאות בישול בבית
סדנת בישול מעשית חד פעמית של אוכל בריא בביתכם חוייה לכל המשפחה
[לידיעה המלאה]
חשיבותה של ארוחת הבוקר
מדוע ארוחת הבוקר חשובה כ"כ לגופנו?
כיצד היא עוזרת לשמור על משקל גוף תקין ואף ...
[לידיעה המלאה]
פעילות בריאות לקטנטנים
לימוד ילדכם מגיל צעיר על אוכל בריא דרך משחק באוכל
[לידיעה המלאה]
סדנאות בישול
סדנאות בישול בריא לקבוצות ולילדים
[לידיעה המלאה]
פיברומיאלגיה
פיברומיאלגיה - אפשר גם אחרת
[לידיעה המלאה]
קנדידה אלביקנס
פטירת הפטרת
מהי הקנדידה וכיצד מטפלים בה
[לידיעה המלאה]
 
מדוע אנו משמינים וכיצד נטורופתיה יכולה לעזור לנו
תופעת ההשמנה הולכת וגדלה בעולם המערבי. עם כניסת המזון המהיר לתפריט שלנו, וקצב החיים המהיר בו אנו נמצאים הגיעו גם מחלות שלא היו כאן קודם והשמנה נכנסת לקטגוריה זו.
להזכירכם מחלה היא  מה חלה? מה קרה בגוף שגורם לנו להרגיש לא טוב. ולכן גם השמנה נחשבת מחלה.
השמנה מתחלקת לכמה רמות ונמדדת במדד שנקרא BMI -  Body Mass Index מדד המודד את מסת הגוף שלנו. כדי למדוד את מסת הגוף שלנו עושים חישוב של המשקל בק"ג חלקי הגובה בריבוע, ובהתאם לתוצאה יודעים באיזו חריגה לכאן או לכאן אנחנו נמצאים. (ניתן לבדוק את התוצאה שלכם כאן).

כיצד השמנה באה לידי ביטוי בחיים
להשמנה תופעות נלוות רבות שפוגעות לנו באיכות החיים. זה מתחיל בדברים "קטנים" כמו כאבי ברכיים, כאבי מפרקים וגב, זה ממשיך בקשיי ניידות, קשיי נשימה ועובר ל"גדולים" כמו סכרת, לחץ דם, התקפי לב, קרישי דם, שבץ, כבד שומני, שומן עודף מסביב ללב, בצקות, כשל כלייתי, ואל נא נשכח את המצב הנפשי שמתלווה לכל זה, דכדוך, עצבות, העדר אהבה עצמית, לעיתים מחשבות אובדניות, ומה קורה לאחוז גדול מאוכלוסיית האנשים הלוקים בהשמנה? הם פונים לאוכל לניחום כי מרגישים שאף אחד לא מבין אותם ואינם מסוגלים להתמודד עם המצב  ועם הרגשות העולים בהם. וכך מתחיל וממשיך מעגל הרס עצמי גדול מאוד שפוגע מאוד בשמחת החיים ובאיכות החיים של האדם.

מדוע אנו משמינים
השמנה נובעת ומורכבת מגורמים רבים שלרוב משולבים יחד. מצבנו הנפשי והלך הרוח שלנו קובעים מאוד את מצבנו הגופני. אני בטוחה שלא אחת פגשתם בחייכם אנשים שאוכלים הכל ונשארים רזים לא משנה מה. אז נכון שלגנטיקה השפעה על מבנה גופנו, אך זה רק מרכיב קטן שקובע אם נהיה שמנים או לא. למעשה הגנטיקה נותנת את הטון הראשון שקובע את מבנה גופנו אך לבחירותינו בחיים והלך הרוח שלנו השפעה רבה יותר על התוצאה.
כאשר אנו מסתכלים על עצמנו וחשים סלידה אנו בעצם אומרים לגופנו: "אתה לא מספיק טוב עבורי" ולכן כל מה שנכניס לגוף במצב זה ישפיע עליו לרעה ויוביל בין היתר גם להשמנה.
מצב נוסף אשר משפיע על השמנה הוא טרואמה כזו או אחרת שעברנו בחיינו שגרמה לנו להיסגר ולהרגיש שעלינו להיעלם.
מכיוון שלא התמודדנו עם הטראומה והשתחררנו ממנה, אנו נושאים אותה איתנו במשקל העודף שמחליף את התחושות שנלוות לטרואמה.
תזונה היא כמובן גם גורם שמשפיע על משקלנו. התזונה צריכה להיות ספציפית לאדם ומתאימה לצרכיו בהתאם לסדר היום שלו, לתחושות שלו ובהתאם למצבו הבריאותי.

כיצד נטורופתיה עוזרת להשמנה
כאשר מגיע אלי אדם עם עודף משקל לקבלת טיפול של תזונה, לא תמיד הוא יקבל ממני תפריט במפגש הראשון. זאת מכיוון שבאמונה שלי כנטורופתית ומניסיון אישי רב לא תמיד אנחנו מוכנים בכל הרבדים לעבור שינוי גדול בחיינו. אנחנו צריכים לעשות זאת בתהליך הדרגתי. ואדם שמגיע אלי ומספר לי שניסה כבר כל דיאטה אפשרית אך נשבר, או לא ירד במשקל או יצא מתוסכל מהמצב, מדליק לי נורה שאומרת שגם אם הוא יקבל ממני תפריט שמתאים במיוחד לו, עדיין המטרה של ירידה במשקל לא תושג כי הוא לא נמצא במצב נפשי ובהלך רוח שיכולים לאפשר לו לעבור את התהליל שלשמו הוא הגיע.
ירידה במשקל היא תהליך שמצריך מאיתנו את עצמנו בכל הרבדים הקיימים ואנחנו צריכים להיות בהלך רוח חיובי שיוביל אותנו למטרה שלנו.
מטופלים רבים שהגיעו אלי למטרת ירידה במשקל עברו קודם כל שינוי נפשי ומחשבתי, בעזרת שיחות ובעזרת הכלים הנטורופתיים שברשותי.רק לאחר שהבינו מדוע הם נמצאים במצב איתו הם הגיעו הם קיבלו ממני תפריט לשינוי תזונתי.
התפריט שאני נותנות הוא  תפריט לשינוי אורח החיים ולא רק לשינוי התזונה, כי אם נשנה את התזונה אך לא נשנה את דרך הסתכלותינו על עצמנו ועל המקום בו אנו נמצאים לא נוכל לעבור שינוי אמיתי שישאר לכל החיים.


לקביעת פגישת ייעוץ ולשאלות ניתן ליצור קשר כאן

 
 


עמוד הבית, תזונה, רפלקסולוגיה, ארומתרפיה, צמחי מרפא, פרחי באך, תוספי תזונה, רייקי והילינג, מתכונים, צור קשר, פורום, לימודי רייקילימודי נטורופתיה

ברוכים הבאים לאתר d-naturalife
כל הזכויות שמורות ©